II Konferencja Łódź Bloguje

II Konferencja Łódź Bloguje

18 czerwca miałam okazję uczestniczyć w niezwykle interesującym wydarzeniu, jakim była II Konferencja Łódź Bloguje. Nie było mnie rok temu, więc tym razem nie czekałam ani chwili, by się na nią zapisać i zdecydowanie nie żałuję!

Mimo, że mieszkam w okolicach Łodzi  do końca nie mogłam zlokalizować miejsca, w którym wydarzenie się odbędzie. Dlatego postanowiłam wydłużyć sobie drogę idąc do restauracji Przerwa okrężną drogą. Nic straconego ! Przecież „nogi same się nie zrobią”, a trening nawet tak wcześnie rano, zawsze miło wykonać:)

lodz bloguje

Jak oceniam to miejsce? Bardzo przyjemna knajpka w dość nowoczesnym stylu. W ten weekend odbywał się w Łodzi Festiwal Dobrego Smaku, więc nie mogłam przegapić takiej okazji. Dlatego, podczas przerwy w konferencji zamówiłam danie, biorące udział w konkursie, czyli morszczuk z batatami. Nie przepadam za rybami (chociaż wiem, że są fit), ale to było prawdziwe niebo smaków.

festiwal dobrego smaku przerwa

Wracając, jednak do wydarzenia, muszę przyznać, że czytając program prezentacji byłam bardzo mile zaskoczona. Czekały nas ciekawe tematy, które mogą rzeczywiście przełożyć się na pozytywne zmiany na blogu, kwestie prawne związane z blogowaniem oraz wskazówki, jak zarabiać bez pomocy marek czy wydać własną książkę.

Program II Konferencji Łódź Bloguje wyglądał tak:

9:30 – 10:00 Joanna Delbar; prezentacja: Pasja, prawda i prostota – święta trójca wiarygodności na blogach.

10:15 – 11:15 Wojciech Wawrzak jako praKreacja.pl, prezentacja: Prawo dla blogera

11:30 – 12:00 Agnieszka Skupieńska czyli BiznesoweInfo; prezentacja: Zarabianie na blogu bez udziału marek, czyli o własnych produktach i afiliacji

12:15 – 12:45 Wojciech Wawrzak; prezentacja: Od przedszkola do Blogera Roku, czyli o sile blogowania eksperckiego.

13:00 – 13:30 Justyna Kozioł vel Pani od PR; prezentacja: Czy blogerom wolno pisać książki?

Warsztaty:

14:30 – 15:30 Iza Sękowska z Brand24: Monitoruj, reaguj, analizuj. Czyli jak robić monitoring internetów, żeby mieć pro bloga.

Prelekcje w trakcie trwania warsztatów

14:30 – 15:00 Witek Tosik z bloga zatroskani.pl Informacja publiczna vs. bloger.

15:00 – 15:30 Adam Mirowski z firmy thecamels.org. Jak wybrać dobry serwer pod blog internetowy.

II Konferencja Łódź Bloguje Sportowe Głodomory

Przed rozpoczęciem konferencji każdy z uczestników dostał torbę prezentów od sponsorów, które naprawdę mogą ucieszyć oraz specjalną plakietkę, abyśmy mogli wzajemnie się rozpoznać. Osobiście uwielbiam takie eventy, ponieważ można tu poznać wiele ciekawych osób, podzielających pasję. Mimo, że niektóre blogi bardzo odbiegają od siebie tematyką, miłość do pisania pozostaje ta sama. Z moich obserwacji wynika, że uczestnikom nie zależało zbytnio na integracji. Nikomu nie mam tego za złe, bo sama nie mogłam uczestniczyć w Afterparty, ale mam nadzieję, że za rok będzie lepiej. Na takich wydarzeniach często tworzą się grupki. Sama większość czasu spędziłam z uroczą parą (Runoholic i Cooking Monster), których „znałam” z instagramu. Cieszę się, że mogliśmy się w końcu poznać na żywo.

 

II Konferencja Łódź Bloguje

Łódź Bloguje Sportowe Głodomory

Według mnie konferencja była bardzo udana. Byłam na kilku innych spotkaniach tego typu i muszę przyznać, że zaskoczył mnie wysoki poziom, jaki przedstawiali prezentujący. Najbardziej zainteresowały mnie wystąpienia Wojciecha Wawrzaka z Prakreacji oraz Agnieszki Skupieńskiej czyli BiznesoweInfo. Z pewnością były to rzetelne, zwięzłe oraz ciekawe rady dla blogerów.

Podsumowując myślę, że kilka spraw można jeszcze poprawić. Dobrze, by było gdyby przed wydarzeniem udostępniono listę blogerów, którzy się pojawią. Mogę być pewna, że to kameralne dziś wydarzenie, niedługo stanie się najbardziej pożądanym eventem w Polsce. Mam nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej:)

Wielkie podziękowania dla organizatorów, który w pocie czoła starali się, aby wszyscy prezentujący zmieścili się w czasie oraz dbali o miłą atmosferę, nie tylko podczas konferencji, ale i w czasie obiadu lub na fb po zakończeniu imprezy. Trzymam kciuki! Mam nadzieję, że zobaczymy się za rok :)

6 Responses to II Konferencja Łódź Bloguje