Jak dbam o oczy latem?

26 sierpnia 2017
Jak dbam o oczy latem?

Lato kojarzy nam się ze słońcem, lenistwem i zabawą w basenie. Niestety, kiedy my się relaksujemy, nasze oczy intensywnie pracują, walcząc z piaskiem, kurzem i promieniami słonecznymi. W efekcie, pieką, swędzą i są zaczerwienione. Dlatego, odpowiednia pielęgnacja i nawilżenie to klucz do sukcesu. Nie wiesz jak to zrobić? Pokażę Ci jak nawilżam i dbam o oczy latem!

Osoby, które noszą okulary lub soczewki bardzo często mają problemy z suchym i podrażnionym okiem. Jest to spowodowane tym, że są one niezwykle wrażliwe na wszelkiego rodzaju pyłki, kurz czy promienie słoneczne. Często, po bieganiu w słoneczny dzień czuję jakbym „prześwietliła” sobie oczy. Potem jest tylko gorzej: pieką, są czerwone, a nawet swędzą. Już nawet nie wspomnę o wyjściu na basen, kiedy to kilka godzin spędzam na zmianę w chlorowanej wodzie i na ręczniku, opalając się … oczywiście bez okularów, bo nie chcę zostawić sobie białych obwódek wokół oczu.

W tym roku postanowiłam to skończyć i powalczyć z moim problemem. Jak pomóc oczom, żeby działały prawidłowo przez cały czas?

dbam o oczy Hyabak - krople nawilżające

Pielęgnacja oczu – zestaw obowiązkowy

Codzienna pielęgnacja zmęczonych i przesuszonych oczu naprawdę nie jest trudna.

  • Wystarczy rano i wieczorem oczyszczać je specjalnymi preparatami, jak Blephasol.
  • Pamiętaj o stosowaniu kropli nawilżających do oczu. Przyniosą natychmiastową ulgę, kiedy Twoje oczy będą czerwone czy suche.
  • Pamiętaj! Stosuj krople do oczu oraz inne kosmetyki (płyn do demakijażu) bez konserwantów, ponieważ mogą nas uczulać!
  • Latem, niezwykle ważne jest stosowanie filtrów UV (Hyabak to jedyne krople na rynku zawierające okulistyczny filtr UV). Jednak nie chodzi mi tylko o krem do opalania czy do twarzy, a ochronę oczu.
  • Nie zapomnij o okularach przeciwsłonecznych, bo żaden preparat ich nie zastąpi!
  • Kapelusz ma podobne zastosowanie, co okulary. Nie tylko okryje naszą głowę, ale i oczy.
  • Nawilżaj oczy po każdym treningu na dworze!

dbam o oczy w sporcie kroplami nawilżającymi Hyabak

Nawilżaj oczy codziennie, a poczujesz ulgę!

W słoneczne dni często zapominamy o wrażliwych oczach, które po kąpieli w słonej wodzie bardzo cierpią, bolą i pieką. Dlatego powinniśmy o nie dbać każdego dnia. Pamiętajmy, aby nasz wzrok działał prawidłowo nie tylko latem, ale i zimą powinniśmy stosować odpowiednie preparaty, które wspomogą jego pracę. Promienie słońca nie są obojętne dla naszego oka, więc potrzebujemy nie tylko odpowiedniego nawilżenia, ale i stosowania filtrów UV. Okuliści mówią, że czy muszą być zawsze nawilżone i dobrze oczyszczone! To gwarantuje nam komfort widzenia i ulgę od nieprzyjemnych objawów. Nie ma się co z tym kłócić! Ja stosuję krople nawilżające do oczu po każdym treningu, wizycie na basenie, a nawet profilaktycznie … na wszelki wypadek i czuję różnicę w komforcie widzenia! W sumie możesz ich używać zawsze kiedy czujesz taką potrzebę. A co zrobić, kiedy mamy ZSO?

dbam o oczy z nawilżającymi kroplami Hyabak

Na ratunek ZSO – nawilżające krople do oczu w akcji.

Nie wiesz czym jest ZSO? To Zespół Suchego Oka, który dotyka coraz więcej osób. Ma negatywny wpływ zarówno na jakość jak i ilość filmu łzowego, znajdującego się na powierzchni naszego oka. Kiedy ten film łzowy jest zaburzony, to możemy czuć dyskomfort. Tak naprawdę, ZSO ciężko jest wykryć, ponieważ często mylone jest ze zwykłym zapaleniem spojówek. Celem leczenia tego schorzenia jest zniwelowanie przykrych objawów, jak właśnie pieczenie, swędzenie,wrażenie suchości oka, poprzez używanie specjalnych kropli nawilżających do oczu.

Osobiście przetestowałam kilka i na moje wrażliwe oczy (i kilku moich znajomych – alergików) bardzo dobrze działają właśnie nawilżające krople do oczu Hyabak. Są bez konserwantów, więc nie uczulają, dodatkowo można je stosować bezpośrednio na soczewki kontaktowe. To bardzo duża wygoda. Dzięki zastosowaniu hypotonicznej formuły preparat stabilizuje film łzowy, więc mogą go stosować osoby cierpiące na ZSO. Są również łatwe w aplikacji. Jestem osobą, której bardzo ciężko jest zakroplić oko, a radze sobie z tymi kroplami sama, więc da się !:)

nawilżające krople do oczu hyabak

Podsumowanie

Jak widzicie, podrażnienie oka to nie koniec świata. Może i jest to spory dyskomfort, ale na szczęście istnieją preparaty, które łagodzą te dolegliwości. Dlatego też, wybierając się na wakacje pamiętajmy o przytoczonym niezbędniku, a nasze oczy podziękują nam za to!