Metody przyspieszania metabolizmu

19 sierpnia 2019
Metody przyspieszania metabolizmu

Szczupła, zgrabna sylwetka to marzenie każdej z nas. Nasza waga w głównej mierze uzależniona jest od metabolizmu. Gdy jest spowolniony, organizm spala mniej kalorii niż powinien, przez co niezużytkowana reszta energii odkłada się pod postacią tkanki tłuszczowej. By zniwelować ten kłopot warto poszukać dobrego patentu na przyspieszenie przemiany materii, tak aby nie komponować posiłków z włączonym kalkulatorem dietetycznym.

Istnieje kilka metod, które usprawniają metabolizm i pracę przewodu pokarmowego. Oto one:

Regularne posiłki

Jeśli chcemy cieszyć się zdrowiem i smukłą sylwetką bardzo ważne jest, by zwracać uwagę nie tylko na to co jemy, ale także jak często jemy. Regularne posiłki nie muszą być jedzone z zegarkiem w ręku, bo bywa tak że czasami nie mamy na posiłek czasu. Jednak wypracowanie własnego schematu pór posiłków bardzo pomaga w walce z nadwagą. Regularne jedzenie wpływa też pozytywnie na gospodarkę energetyczną i zapobiega gromadzeniu tkanki tłuszczowej jako zapasowej energii. Kiedy zaprogramujemy organizm na regularne posiłki, głód będzie przypominał o sobie właśnie o ustalonych porach.

sposoby na przyspieszenie metabolizmu

Olej rzepakowy

Jest produktem bardzo skutecznym  na pozbycie się nadmiarowej tkanki tłuszczowej – zwłaszcza tej na brzuchu. Redukcja tkani tłuszczowej właśnie w tym miejscu jest bardzo problematyczny. Powodów, by sięgnąć po olej rzepakowy jest jednak znacznie więcej niż tylko pomoc w staraniach o atrakcyjną sylwetkę. Ogromną zaletą tego oleju jest wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-6 oraz omega-3. Zwiększa metabolizm doskonale przy tym nawilżając cały organizm.

Zimna woda, kawa i zielona herbata

Unikaj słodkich napojów. Zastąp je zwykłą wodą, by nie przyswajać dodatkowych gramów cukru. Woda, zwłaszcza zimna, może również skutecznie pobudzić metabolizm. Wypita na czczo przyspiesza przemianę materii nawet o 30%!  Zimną wodę najlepiej popijać na pusty żołądek, czyli rano oraz między posiłkami. Przy lepszym metabolizmie z pewnością pomogą ci kawa i zielona herbata.  Obie te używki zawierają dużą dawkę kofeiny prowokującą organizm do wydzielania noradrenaliny, która z kolei przyspiesza metabolizm.

Suplementacja

Odchudzanie i metabolizm organizmu może być jeszcze skuteczniejszy, jeżeli będzie wspierany przez odpowiednie suplementy diety blokujące wchłanianie tłuszczy i węglowodanów, kontrolujące apetyt. Jednym ze specyfików, na które warto zwrócić uwagę jest BurnActive. To naturalny suplement diety wspomagający odchudzanie i utrzymanie prawidłowej masy ciała, bogaty w składniki takie jak ekstrakt z pieprzu czarnego czyli piperyna, chrom i zielona herbata, które poprawiają przemianę materii oraz przyspieszają metabolizm w procesie termogenezy. Dzięki doskonałej kompozycji zawartych w preparacie składników dostajemy kompleksowy środek , który blokuje tworzenie się nowych komórek tłuszczowych,  poprawia wchłanianie składników odżywczych, przyspiesza metabolizm, oczyszcza organizm z toksyn i złogów,  zmniejsza łaknienie.

Aktywność fizyczna

Profesjonaliści  kierują się  rygorystycznymi zasadami. Naśladowanie profesjonalistów w ich codziennych treningach jest często powtarzanym błędem. Ale każdemu ruch jest potrzebny. To niekwestionowany lider w szybkim spalaniu tkanki tłuszczowej. W zależności od rodzaju ćwiczeń fizycznych można wyszczuplić talię lub uda albo sprawić, że sylwetka stanie się bardziej masywna. Powiększona temperatura ciała w trakcie treningu znacząco poprawia metabolizm.