Bieganie Metodą Gallowaya

Z bieganiem Metodą Gallowaya spotkałam się pierwszy raz, kiedy zmęczona po ciągłej walce z własną wytrzymałością zamierzałam rzucić tę dyscyplinę. Wtedy sięgnęłam po koło ratunkowe jakim była książka Jeffa Gallowaya. Jego metoda bazuje na marszobiegu w określonych odstępach czasowych. Takie rozwiązanie pozwala na pokonaniu długiego dystansu bez strasznego zmęczenia czy kontuzji, a dodatkowo wzmacnia wytrzymałość.

Continue reading
Czytaj dalej...
Plany startowe na 2019

Koniec tego roku zbliża się wielkimi krokami. To najlepszy czas, żeby zacząć planować nowy sezon 2019, w którym naprawdę spore zmiany. Postanowiłam pomyśleć o dalszym rozwoju oraz delikatnej zmianie dyscypliny. W przyszłym roku położę większy nacisk na rower. Dlatego też, 2019 rok to dla mnie debiut w duathlonie i maratonie rowerowym. Trzymajcie kciuki!

Continue reading
Czytaj dalej...
Biegowe podsumowanie sezonu wiosna-lato

Każdemu zdarza się planować w styczniu czego to on nie zrobi w tym roku! A często wychodzi z tego .. guzik! Z początkiem jesieni zakończył się dla mnie sezon sportowy wiosenno – letni. Tak naprawdę zakończył się jakiś ponad tydzień temu. Miało być tak pięknie, ale wyszło zupełnie inaczej! Zobaczcie krótkie, biegowe podsumowanie lata.

Continue reading
Czytaj dalej...