bieg piotrkowską

Witaj na moim blogu,

jestem Paulina i opowiem, jak to wszystko się zaczęło! 

W mojej rodzinie każdy uprawia jakiś sport. Od najmłodszych lat pasjonował mnie sport – głównie pływanie oraz surfing.

Dość długo szukałam swojej własnej drogi, aż spróbowałam biegania. Było to w 2012 roku, podczas kibicowania, podczas Dychy Justynów – Janówka w mojej rodzinnej miejscowości. Wtedy postanowiłam, że za rok ja wystartuję! 

Oczywiście nie pokochałam biegania od pierwszego kroku. 10 km wydawało mi się czymś nieosiągalnym! Rok później – udało się pokonać wspomnianą dyszkę. Od tamtej pory bieganie stał się dla mnie bardzo ważną częścią mojego życia.

Dlaczego Sportowe Głodomory?

Jestem absolwentką filologii polskiej i dziennikarstwa. Na początku blog miał być jedynie moim portfolio, rodzajem pamiętnika. Postanowiłam założyć Sportowe Głodomory, by przekazywać pozytywną energię oraz motywację innym. Na blogu pokazuję świat z punktu widzenia 100% amatora, dla którego sport stał się sposobem na zdrowego ducha i ciało. 

Niestety mam wadę serca i mój organizm nie jest w 100% wydolny. Muszę uważać na tętno, ciśnienie oraz regularnie badać kardiologiczne. Dlatego nigdy nie będę mogła przebiec maratonu czy startować w górach. Mimo to, nie poddaję się i chcę pokazać innym, że sport jest dla każdego i można cieszyć się sportem nawet, kiedy nie możemy zrobić 10 km w 30 min. 

W 2018 roku zainteresowałam się duathlonem. Myślę, że jest to dobry sposób na urozmaicenie treningów i powolny wstęp do triathlonu. Zamierzam włączyć tę dyscyplinę do swoich treningów. 

plany na 2019
blog 5km na doz ibuprom run

Moje rekordy w bieganiu:

  • 1 mila – 0:09:10
  • 5 km – 0:29:51 
  • 10 km – 1:01:19

 

Najbliższy cel – zobacz plany na 2019

Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o moich codziennych treningach – obserwuj mnie na:

Interesuje Cię współpraca ze mną? Napisz do mnie! 

Pamiętaj, że zamieszczone na blogu zdjęcia są moją własnością, dlatego zanim zdecydujesz się na użycie któregokolwiek z nich, proszę skontaktuj się ze mną.